Plata subvențiilor din agricultură se va face abia în luna aprilie
Mai exact este vorba de 8 aprilie, dată pe care a anunţat-o săptămâna trecută directorul adjunct al APIA, Paul Eduard Kmen. Astfel, fermierii din România se vor confrunta cu o întârziere de cel puţin o lună, situaţie cu care aceştia nu s-au mai întâlnit până acum. Asta în condițiile în care, în anii anteriori plățile se făceau cel mai devreme […]
Citeste...