Anunț începere proiect finanțat prin Măsura 2 „ Granturi pentru capital de lucru acordate IMM-urilor” pentru societatea S.C. IANEXIM FOR TRANS – S.R.L.

S.C. IANEXIM FOR TRANS S.R.L. anunță lansarea proiectului cu titlul ”Granturi pentru capital de lucru acordate IMM-urilor” proiect  nr. RUE 4022, Contract de finanțare Nr. M2-3762 din data de 30.03.2021, înscris în cadrul Măsurii ”Granturi pentru capital de lucru”, instituită prin OUG nr 130/2020.

Proiectul se derulează pe o perioadă de maximum 12 luni, începând cu data semnării contractului de finanțare cu Ministerul Economiei, Energiei și Mediului de Afaceri/ AIMMAIPE, respectiv 30.03.2021 

Obiectivul proiectului îl reprezintă sprijinirea S.C. IANEXIM FOR TRANS S.R.L.

Proiectul are printre principalele rezultate, următoarele: 

-menținerea activității pe o perioada de minimum 6 luni,

-menținerea/suplimentarea numărului locurilor de muncă față de data depunerii cererii, pe o perioadă de minimum 6 luni, la data acordării granturilor.

Valoarea proiectului este de 320172.25 lei (valoarea totala) din care: 27841.65  lei grant și 41761.60 lei cofinanțare.

Proiect cofinanțat din Fondul European de Dezvoltare Regională prin Programul Operațional Competitivitate 2014-2020.

Persoană de contact:

RIPAN AURELIA

email: ripanaurica@yahoo.com, telefon: 0757393156

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*