USR PLUS susţine PNL-ul la Reghin pentru alegerile locale

După ce în data de 6 august USR şi PLUS Reghin şi-au anunţat alianţa, propunând o listă comună de consilieri pentru alegerile din toamnă, ieri, 14 august, reprezentanţii USR PLUS Reghin au anunţat că vor susţine PNL-ul la alegerile locale din 27 septembrie.

“Le mulțumesc liderilor USR PLUS Reghin pentru decizia de a mă susține în această cursă electorală. Vreau să precizez faptul că NU este vorba despre o alianță electorală! NU am negociat funcții de consilieri sau alte sinecuri! Din fericire, echipele noastre au aceleași țeluri: ne dorim un oraș modern, cu o administrație eficientă și cu un mediu de afaceri capabil să genereze locuri de muncă și prosperitate pentru comunitatea noastră. Nu vom putea realiza aceste lucruri decât cu majoritate în Consiliul Municipal.” este mesajul transmis de Gabriel Toncean, candidatul PNL la Primăria Reghin.

usr plus

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*