FESTVTIAL VM BANNER 2018 redimensionat

Programul Festivalului Văii Mureşului

A fost publicat programul pentru Festivalul Văii Mureșului, aflat la ediția cu numărul XIV, ce se va desfăşura în perioada 28 – 29 Iulie 2018 la Răstolița pe Platoul “La Alei”. Aşadar, l-am preluat de pe pagina de facebook a Asociaţiei ADI Valea Mureşului, prezentându-l mai jos:

Program de la scenă este următorul:

Sâmbătă 28 Iulie 2018

13,20-13,54 – Ansamblul Flori de pe Mureș
13,55-14,10 – Grupul de soliști- Larisa Codarcea, Crăciun Miruna , Larisa Cotoi
14,10-14,27 – Grupul de soliști Suseni – Mădălina Rațiu , Andrei Romanică, Auruța Câmpean
14,27-14,40 – Formația de jocuri populare Idicel Pădure
14,40-15.00 – Formația de jocuri țigănești Floare de dor
15,00-15,05 – Alexandru Moldovan – solist
15,05-15,25 – Ansamblul Toplițana
15,30- 15,40 – Grupul de soliști- Moldovan Natalia Elena, Ioan Florin Milea, Cioloca Mălina
15,40-15,45 – Anca Manoilă- solistă
15,45-16,00 – Formația de jocuri populare Idicel sat
16,00-16,20 – Ansamblul Plaiuri Ardelene
16,20-16,45 – Mihai Moldovan și Andrada- obiceiul clăcașii
16,45-17,00 – Anamaria, Arghir și Adrian Cioată- soliști
17,00-17,45 – Grup Miorița
17,45-17,50 – Natalia Andone- solistă
17,50-18,00 – Teodora, Narcisa și Teodor Țogorean- soliști
18,00-18,35 – Deschiderea oficială
18,35-18,50 – Formația de jocuri din Vătava
18,50-19,00 – Ina Todoran- solistă
19,00-19,10 – Costi Dumitru – solist
19,10- 19,30 – Ansamblul Doina Mureșului
19,35-19,50 – Livia Sorlea – solistă din Dumbrava
19,50- 20,10 – Adina Roșca și Cătălin Doinaș- soliști
20,10- 20,40 – Ionuț Langa- solist
20, 40-21,10 – Sava Negrean Brudașcu- solistă
21,10-21,45 – Radu Ille – solist
21,45-22,10 – Formația Nemesis
22,10-22,40 – Formația Wi-Fi
22,40-23,20 – Formația Today
23,20-24,00 – Formația Daggu Project
24,00 – Nicoleta Nucă și band-ul ei


Duminică 29 Iulie 2018

13,00-13,40 – Grup vocal folcloric Flori Toplițene
13,40-13,50 – Grup Folk Călimăneli
13,50-13,55 – Emil Vlaic – solist folk
13,55-14,10 – Grup soliști Ideciu de sus – Diana Tișe, Raluca Borda, Loredana Pop
14,10-14,15 – Dalia Feldrihan- solistă
14,15-14,30 – Ansamblul Floare de dor
14,30-14,40 – Raluca și Nicoleta Rotar- soliste
14,40-14,45 – Andrea Morar- solist muzică ușoară
14,45-14,50 – Ilinca Fărcaș- solistă muzică ușoară
14,50-14,55 – Alexandra Bugnar- solist
14,55-15,10 – Grup soliști Vătava- Diana German , Raul Tamba, Liliana Șendrea
15,10-15,25 – Ansamblul Biborca
15,25-15,34 – Mircea și Alexandru Simionca- soliști
15,35-15,50 – Fluierașii și băcițele din Dumbrava
15,50-16,00 – Dorin Pintea – solist vocal
16,00-16,25 – Orchestra Hora
16,25-16,40 – Formația de dansuri populare Vălenii de Mureș
16,40- 16,50 – Cristian Tăran – solist
16,50-17,00 – Ovidiu Furnea – solist
17,00-17,20 – Ansamblul Flori de pe Mureș
17,20-18,00 – Ansamblul Artistic Profesionist Mureșul
18,00- 18,10 – Marian Suciu- solist
18,10-18,30 – Ansamblul Baltagul
18,00-18,50 – Szilvia Miklos și Szilagyi Sandor
18,50-19,00 – Florina Oprea – solistă
19,00-19,10 – Răzvan Năstăsescu – solist
19,10-19,30 – Ansamblul de jocuri populare maghiare Helikon
19,30-20,00 – Ansamblul Cununa Călimanilor
20,00-20,10 – Răzvan Pop – solist
20,10-20,25 – Anca Branea
20,25- 21,00 – Mihaela și Ciprian Istrate- soliști
21,00-21,15 – Formația Five Relax
21,15-22,45 – ADDA
22,50-23,30 – Formația Kripton

Distribuie articolul ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someonePrint this page

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

*